Lucka s Kubou nás oslovili už dlouho před jejich svatebním dnem, a to v době, kdy začali pomalu spřádat jejich svatební plány. Kafe prý nesmělo na jejich party chybět.

Sešli jsme tehdy v kavárně s cílem vybrat kafe, pobavit se o jejich oblíbených chutích, které zařadíme do jejich svatebního drinku a vyladit jejich svatební kávové menu. Na naší společné schůzce jsme ale po několika minutách (a nad několikátým šálkem kafe) zjistili, že si toho musíme říct mnohem víc! Že těch témat a společných zájmů je tolik, že nám jedna schůzka stačit nebude. Zkrátka… Ti dva nám padli do oka prostě hned. A my jsme věděli, že patnáctý srpen bude stát za to.

Svatba se konala na zahradě statku Jiráčkův dvůr na okraji Českého ráje. Statek vlastní mladý manželský pár (strašně milá rodina), který ho před rokem kompletně zrekonstruoval. Stodolu celou vyklidili, vylili betonem a těšili se na to, co z toho všeho bude. Hádáme, že zásahů bylo potřeba spoustu, ale výsledek rekonstrukce stojí za to. Jejich motivací totiž byla jejich vlastní svatba, a tak dali do opravy prostoru úplně všechno. Krásná zahrada, prostorná stodola, několik pokojů pro svatební hosty, sad s ovocnými stromy… Hned po našem příjezdu nám prostě bylo jasné, proč si Lucka s Kubou vybrali právě tohle místo.

foto: Anetka Zimová Vrkotová
foto: Anetka Zimová Vrkotová
foto: Anetka Zimová Vrkotová

Bar jsme postavili podél stodoly, na kávovar naskládali místní porcelánové hrnečky z antiku a kochali se pohledem do zahrady, kde právě probíhaly přípravy na obřad. Všude vládla pohoda, byl teplý letní den a jedinou vadou na kráse toho dne byla předpověď počasí. Ano. Po několika hodinách bylo slunce pryč a z černých mraků nad námi se lily provazy deště. Společně se svatebními hosty jsme se krčili pod slunečníky, zachraňovali co se dalo a snažili se přečkat tu spoušť s úsměvem na rtu. A víte co? Ten déšť všechny sblížil ještě o kousek víc.

foto: Anetka Zimová Vrkotová

My dva (plní vděčnosti, že nám bouřka neodnesla bar a všechno na něm) jsme se pak rychle vzpamatovali, znovu nakopli kávovar a začali připravovat jedno kafe za druhým a díky našim skvělým kamarádům z @nanukylunar i vanilkové Affogato s karamelizovanými oříšky (drink nevěsty) a espresso tonic s meruňkami a rozmarýnem (ženichův drink).

foto: Anetka Zimová Vrkotová
foto: Anetka Zimová Vrkotová

A jaké kafe jsme vybrali? Tentokrát to byla káva z pražírny Beansmiths, na kterou jsme se vážně těšili. Promytá Burundi Kibingo Intenso s chutí máslových sušenek, rebarbory a sladké vanilky. Jo. Byla to lahoda.

Co vám budem, vypínat kávovar uprostřed noci (a hlavně uprostřed zábavy a tance mezi jaloněmi) se nám nechtělo ani trošku. Tak hezký den to byl. Díky za něj, Gránovi! Jste skvělí. A nejvíc spolu!

foto: Anetka Zimová Vrkotová
  • Místo: Jiráčkův Dvůr, Kněžmost
  • Koordinace, dekorace, květiny: Terka Řezníčková – Pro lásku
  • Foto: Anetka Vrkotová
  • Video: DIB production
  • Catering: Sweet and pepper days
  • Sladkosti: Cukrář Skála, Lelís cupcakes, Nanuky Lunar
  • Tiskoviny: Yes&Yes, Flatwhite lettering

Pokud se Vám líbil článek, sdílejte!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište nám